Dietetyk Warszawa

Jak wybrać odpowiedniego dla siebie dietetyka w Warszawie?

 

Dietetyków w Warszawie jest wielu. Co chwilę widzimy reklamy nowych poradni dietetycznych, nowe twarze pojawiają się w mediach, polecane są wciąż nowe diety. Jak więc odnaleźć się w tym chaosie i wybrać najlepszego dla siebie dietetyka w Warszawie?
Ze względu na dużą dostępność dietetyków w Warszawie, mamy szerokie spektrum możliwości i możemy stawiać duże wymagania. Dietetyk to nie tylko specjalista, do którego zwracamy się z problemem medycznym, ale także przyjaciel, który będzie nas wspierał we wszystkich działaniach żywieniowych. Dlatego na początku musimy sobie odpowiedzieć na pytanie, kim chcemy by był nasz powiernik – kobietą, czy mężczyzną. W Warszawie większość dietetyków to jednak kobiety. Kobiety w tym zawodzie lepiej się sprawdzają dzięki naturalnej umiejętności słuchania, doradzania, delikatności i większej subtelności w działaniu. Należy pamiętać, że do dietetyka nie przychodzi się tylko raz, lecz potrzebne są jeszcze wizyty kontrolne, więc bardzo istotne jest, byśmy mieli odpowiedni kontakt z tą osobą.

Najważniejsze są jednak umiejętności osoby, do której się zwrócimy o pomoc. Warszawscy dietetycy to osoby najczęściej z wyższym wykształceniem dietetycznym, po wielu kursach uzupełniających i z dużym doświadczeniem zawodowym. Może się jednak zdarzyć, że osoba, do której zapiszemy się na wizytę skończyła tylko krótki kurs dietetyczny, bądź szkołę gastronomiczną i nie posiada takiej wiedzy, jakiej byśmy od niej oczekiwali. Warto więc wcześniej upewnić się, do kogo chcemy się udać. Szkołą o najdłuższej tradycji żywieniowej jest Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Wydział Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji. Dietetycy kończący pięcioletnie studia na tym wydziale posiadają ogromną wiedzę z zakresu żywienia człowieka i w pełni można zaufać ich kompetencjom. Ważne jest jednak także by dietetyk, do którego udamy się w Warszawie posiadał obok wiedzy, także duże doświadczenie zawodowe. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że pomógł już wielu osobom przed nami i wie, co zrobić i jak odpowiednio pokierować naszym planem dietetycznym, byśmy uzyskali pożądane efekty. Dodatkowo w Warszawie odbywa się wiele konferencji żywieniowych, dzięki którym dietetycy mogą podnosić swoje kwalifikacje i zwiększać wiedzę potrzebną w pracy z pacjentami. Ważne jest również, by poradnia, do której się zwrócimy, posiadała obok wykwalifikowanego dietetyka także odpowiedni sprzęt. Dobry dietetyk w Warszawie posiada w swoim gabinecie specjalistyczne urządzenie do pomiaru składu ciała, które pozwalają na regularne monitorowanie ilości m.in. tkanki tłuszczowej w ciele pacjenta - zobacz pomiar składu ciała

Jeśli chcemy zasięgnąć porady żywieniowej z powodu konkretnej dolegliwości bądź schorzenia, to warto zwrócić uwagę na to, w czym dany dietetyk się specjalizuje. W Warszawie dostęp do dietetyków specjalizujących się w konkretnych schorzeniach jest ogromny, także bez trudny znajdziemy osobę odpowiednią dla nas.

Ze względu na dużą różnorodność oferowanych usług dietetycznych w Warszawie, możemy wybrać sobie ofertę najlepiej pasującą do naszych potrzeb. Część osób pragnie otrzymać od dietetyka, oprócz wskazówek dietetycznych, także kilku bądź kilkunastodniowy jadłospis, który określa godziny posiłków, ich dokładną wielkość, skład oraz sposób przyrządzenia zalecanych potraw. Dla osób, które jednak nie lubią stosować się do z góry określonych jadłospisów i wolą sami je komponować, warszawscy dietetycy przygotowali innowacyjną metodę. Pacjent zamiast konkretnego jadłospisu otrzymuje rację pokarmową, z której sam może wybrać produkty, na które w danym dniu ma ochotę i z nich skomponować swój posiłek. Taka racja zawiera określone ilości produktów, które można spożyć w ciągu dnia oraz informację, na co może dany produkt wymienić, jeśli nie mamy na niego na przykład ochoty. Racje pokarmowe stosowane przez dietetyków w Warszawie dają pacjentom więcej możliwości i swobody działania, dzięki czemu ich dieta nie jest monotonna i trudna w codziennym stosowaniu. Dietetyk uczy także, na co zwracać uwagę, przy wyborze jednego z kilku, pozornie takich samych, produktów i jakie informacje znajdujące się na opakowaniu są istotne dla konsumentów. Wiadomo, że wybór produktów w sklepach jest przeogromny.


Warszawscy dietetycy wychodzą naprzeciw swoim pacjentom i stale zwiększają zakres proponowanych usług i dostosowują je do potrzeb i oczekiwań swoich pacjentów – szczególnie w dużych miatach. Dlatego też coraz więcej warszawskich poradni dietetycznych oferuje nie tylko pomoc wykwalifikowanego dietetyka, ale także nawiązuje współpracę m.in. z psychologami, stylistami czy trenerami fitness. Psycholodzy oraz psychodietetycy pomagają pacjentom w realizacji postanowień i stosowaniu codziennej diety oraz wspierają mentalnie. Trenerzy współpracujący z dietetykami ustalają w Warszawie indywidualny program ćwiczeniowy dla danego pacjenta i towarzyszą mu w czasie jego realizacji. Styliści spotykają się z pacjentami i doradzają im w wyborze odpowiednich dla nich strojów, pomagają podkreślić ich najlepsze cechy i zatuszować te, których nie lubią. Dodatkowo można udać się ze stylistą na zakupy, żeby trafniej dobrać kreacje odpowiednie do figury pacjenta i móc pokazać się z najlepszej strony. Również wizażyści często zapraszani są do współpracy z warszawskimi poradniami dietetycznym. Dzięki nim pacjent zdobywa wiedzę, jak lepiej zadbać o siebie i swoje ciało oraz jak eksponować to, co ma w sobie najlepsze.


Dla tych, którzy za odchudzanie chcą się wziąć całościowo dietetycy – najczęściej w Warszawie oferują atrakcyjne cenowo kompleksowe programy odchudzające, które łączą w sobie porady i wsparcie dietetyka, indywidualnego trenera fitness, psychologa, a często również i stylistę. Taka kompleksowa opieka pacjenta jest skuteczniejsza i pozwala na stworzenie indywidualnego planu odchudzania, który w połączeniu z aktywnością fizyczną przyśpieszy osiągnięcie pożądanych celów, a także pomoże uzyskać większe i trwalsze efekty. Skuteczność gwarantowana! W Warszawie odchudzanie w takiej formie najczęściej odbywa się w formie spotkań grupowych.
Programy te mają na celu prowadzenie warsztatów w grupie osób o tych samych zaburzeniach zdrowotnych, o podobnej wiedzy żywieniowej i umiejętnościach. Odchudzanie w grupie, daje każdemu uczestnikowi większą motywację do działania, możliwość spotkań z osobami, które w pełni rozumieją jego sytuację i którzy wspólnie z nim próbuję zrzucić zbędne kilogramy. A jak głosi polskie porzekadło – w grupie zawsze raźniej, więc i terapia jest skuteczniejsza i milsza. Zobacz więcej o grupach wsparcia.


U części z nas wciąż pokutuje przeświadczenie, że zdrowe jedzenie to niesmaczne jedzenie. Żeby zmienić to jakże błędne przekonanie niektóre warszawskie poradnie dietetyczne przygotowały specjalne warsztaty gotowania, gdzie każdy łasuch można nauczyć się w jaki sposób komponować zdrowe, a przede wszystkim smaczne i atrakcyjne posiłki. Spotkania te pozwalają na nowo poczuć w sobie radość gotowania i zachęcają do własnych kuchennych inspiracji.
Dodatkowo dietetycy w Warszawskie przygotowują różne atrakcje związane z promocją zdrowego stylu życia oraz spotkania poszerzające wiedzę żywieniową. Dla najwytrwalszych pacjentów, którzy byli najbardziej sumienni w zrzucaniu zbędnych kilogramów warszawscy dietetycy przygotowali różne nagrody. Przykładem mogą być sesje fotograficzne organizowane po zakończeniu programu odchudzającego, prowadzone przez profesjonalnych fotografów i stylistów, którzy zadbają o odpowiedni strój i makijaż. Zdjęcia te pozwalają uwiecznić nową figurę pacjenta i pozwolą mu nacieszyć się „nowym ja”.  Zobacz wiecej o programie metamorfozy
Jeśli pochodzisz z innego miasta niż Warszawa i w twojej okolicy nie ma dietetyków zawsze możesz się skontaktować z warszawską poradnią dietetyczną. Wybrane programy odchudzania można prowadzić za pośrednictwem Internetu. Zapraszamy do warszawskiej poradni dietetycznej food&diet.

 

 

Zapisz się na wizytę